8.15.2017

Shutterstock Ücretsiz İndirme


Shutterstock'dan ücretsiz fotoğraf indirme serüveni aslında savefrom adında bir site ile başlamıştı benim için. Bu siteye linki yapıştırıp bir tuşla indirme yapabiliyorduk. Reddit üzerinden yayılınca site büyük trafik aldı ve Shutterstock tarafından sanırım uyarılarak kapatıldı.

Ardından türevi pek çok site çıksa da sonları aynı oldu ve uzun hizmet veremediler. 

Muhtemelen bu yazı da gözlerine çarptığında uyarı gelecektir. Neyse işin özüne gelelim sayın okuyucu.

Shutterstock Ücretsiz İndirme Yöntem 1 

En basit ve pratik yöntemden başlayalım Shutterstock içerisinde dilediğiniz fotoğrafı açın ve daha sonra tarayıcınızın url kısmında www.Shutterstock bölümünde www. kısmını silerek j2 yazın ve enter tuşuna basın. Unutmayın noktayı da silerek j2Shutterstock.com olarak sayfayı yenileyin ve istediğiniz fotoğrafın logosuz normal boyut hali ile karşı karşıya kalacaksınız. Tek yapmanız gereken sağ tıklayıp farklı kaydet olacak.

Düzeltme: 1. yöntemim biraz çuvalladı, yine görsel indiriyor ama 3 kere reklamlara tıklamanızı istiyor artık.

Yeni bir yöntem daha keşfettim, https://www.facebook.com/J2TeaM.pro/ adresine mesaj olarak istediğiniz görselin linkini atıyorsunuz size temiz halini mesaj olarak otomatik olarak gönderiyor.


Shutterstock Ücretsiz İndirme Yöntem 2 

İkinci yöntem oldukça zahmetli ve 1. yöntem çalışırken çok gereksiz fakat olurda birinci indirme yönteminde ki açık kapatılırsa bu şekilde indirmek zorunda kalabiliriz.

Bu yöntemde facebook reklam hesabımızdan bir sayfa beğeni reklamı oluşturuyoruz. Reklam verirken ilk ayarlar bölümünde sadece sayfa seçip geri kalan kısımları geçerek bir sonraki görsel seçme sayfasına geçiyoruz.


Yukarıda gördüğünüz alanda Ücretsiz stok görsellere tıklayıp indirmek istediğiniz görselin id numarasını yazıyorsunuz.

İD NO ÖRNEĞİ: shutterstock-com/tr/image-photo/seo-search-engine-optimization-306846329?src=QQKv_eUhMyLqo63JB6IjpA-1-1
Daha sonra seçilen görseli onaylıyor ve sağ tık ile incele diyerek kaynak kodlarından görsel urlsini bularak yeni bir sekmede açıyoruz.

💣BONUS: 500PX.COM'DAN ÜCRETSİZ İNDİRMEK💥


Enes Usta tarafından hazırlanan bu sayfa ( oylesine.com ) üzerinden 500px sitesinde dilediğiniz fotoğrafı indirebilirsiniz.

Kaynak: Shutterstock Forum :)

0 yorum:

Yorum Gönder

Blog Hakkında

Her seo uzmanı gibi, okumaya araştırmaya çok vakit ayırıyorum. Söz uçuyor yazı kalıyor tabi, linkedin, facebook, r10.net, whatsapp grupları derken çok farklı platformlarda edindiğim bilgileri tekrar bulmakta zorlanıyordum. Bende blogu bir not defteri gibi kullanıp bildiklerimi, öğrendiklerimi paylaşayım dedim. ( dedim ama ne zaman bulabildim ne enerji. )Umarım bir faydamız olur web alemine.

Top