7.21.2017

💻 Kesin Çözüm - Sağ Tuş Kopyalama Engellemesini Nasıl Kaldırırım ✂

Tarayıcı için Sağ Tuş Engellemesi Kaldırma

Geçenlerde bir liste hazırlamak icap etti. Kaynak sitelerin hepsi sağ tık ile kopyalamayı yasaklamış. Eski malum yöntemler vardı, işte chrome'dan javascript'i kapat kopyala. Fakat onlar mazide kaldı.

Bende bir hayli araştırdım ama verilen kaynaklar ve hazırlanan yazılar eski kaldığından dolayı çözüm bulamadım. Çaresizlikten şöyle bir yöntem bulduk ekran görüntüsü alıp bir program ile görseli excel'e aktarıyoruz. Bu işlem de haliyle hem uzun hem de çok zahmetli.

Her zaman ki gibi dedim r10.net ustalara bir soralım. Mevcut bir konu vardı zaten hemen altına yapıştırdım, sağ tık ile kopyala kapalı bir site var adres bu ... nasıl bilgileri kopyalarım.

Çok geçmeden bir iki cevap geldi. Çözüm kesin ve net sadece birazcık emek istiyor.Tarayıcı için Sağ Tuş Engellemesi Kaldırma

  • Öğeyi denetle yapıyoruz, klavye kısa yolu Ctrl + U
  • Kodlar arasında kopyalamak istediğimiz bölümü ctrl + c ile alıyoruz.
  • Daha sonra bilgisayarımızda bir html sayfası oluşturup bu sayfa içine kodları yapıştırıyoruz.
  • Son işlem olarak hazırladığımız bu html dosyasını tarayıcıda açarak ilgili sayfayı rahatça ve faremizin sağ tuşunu kullanarak seçip kopyalıyoruz.
Daha farklı ve basit yöntemler elbette var ama webmaster arkadaşlar bu yöntemleri kapatıyor bir şekilde. Sizin bildiğiniz pratik bir yol var ise yorum yaparsanız çok sevinirim. Ve ya çözemediğiniz kopyalayamadığınız bir site varsa yorumlayın beraber halledelim. 

0 yorum:

Yorum Gönder

Blog Hakkında

Her seo uzmanı gibi, okumaya araştırmaya çok vakit ayırıyorum. Söz uçuyor yazı kalıyor tabi, linkedin, facebook, r10.net, whatsapp grupları derken çok farklı platformlarda edindiğim bilgileri tekrar bulmakta zorlanıyordum. Bende blogu bir not defteri gibi kullanıp bildiklerimi, öğrendiklerimi paylaşayım dedim. ( dedim ama ne zaman bulabildim ne enerji. )Umarım bir faydamız olur web alemine.

Top