7.02.2011

Polis'de Bunu Yapıyorsa...


Bu ülkede nedense işler ters işliyor.İnsanın sıkıntıda,zorda olduğu zaman güvenebilmesi gereken polis teşkilatı.O kadar katı,insafsız,kendini ülkenin kralı zannediyor ki.Adamları görünce yolunu değiştirmek istiyorsun.Bugün duyduğum gerçek bir olaydan sonra nefretim daha da arttı.Olay aynen böyle;
Bir vatandaşımız sebebini bilmediğim bir nedenden polisler tarafından feci şekilde dövülüyor.Daha sonra hastaneden rapor alarak avukata gidiyor.Dava açıyor.Adamı davasını geri çekmesi için sıkıştırıyorlar.Bir nevi mafya gibi tehdit ediyorlar.Polislerin götü tutuşuyor zira meslekten atılma tehlikeleri var.Dolayısı ile akıllarına cin fikir geliyor.Bu çevik kuvvet polisleri karakolda birbirlerini dövüyorlar,ardından doktordan darp raporu alıp.Bu vatandaşı biz uyardık bizi dinlemediği gibi bir de bize saldırdı bizde kendimizi koruduk ifadesini veriyorlar.Kamera kaydının bulunmaması polisin haklı çıkmasına vatandaşında 6 ay hapis cezası almasına neden oluyor.Adamın yediği dayak yetmiyormuş gibi birde hapis yatıyor.
Şimdi gel de bu adamlara güven...
Neyse ben bir şey demiyorum.Ve şimdi anlıyorum F.Gülen cemaatinin askeriyeyi fetih ettikten sonra polis teşkilatına saldırmasının sebebini.(Saldırmak derken bu kurslarına giden kardeşlerimizi polis ol çok güzel meslek iyi parası var diyerek teşvik etmelerini kastettim.)Cemaatçi bir insan değilim.Hatta nur cemaatini hiç bile sevmem ama adamlar haklı beyler birisinin polisleri düzeltmesi lazım.Rüşvet yemeyen Allah korkusu olan vicdanlı polislere ihtiyacımız var bizim.

Anlamlı söz :"Polis suç işlemekten, suçlularla mücadele etmeye vakit bulamaz.." Eduardo Galeano

0 yorum:

Yorum Gönder

Blog Hakkında

Her seo uzmanı gibi, okumaya araştırmaya çok vakit ayırıyorum. Söz uçuyor yazı kalıyor tabi, linkedin, facebook, r10.net, whatsapp grupları derken çok farklı platformlarda edindiğim bilgileri tekrar bulmakta zorlanıyordum. Bende blogu bir not defteri gibi kullanıp bildiklerimi, öğrendiklerimi paylaşayım dedim. ( dedim ama ne zaman bulabildim ne enerji. )Umarım bir faydamız olur web alemine.

Top