7.01.2011

İuforum ile Çocuk Esirgeme Kurumu Organizasyonu


Tam belli değildi aslında kuruma her istediğin zaman gidemiyormuşsun saatler geri alınmış ve ben 10.30 sandığım saatte kalktım heycanlıydım.Elimde telefon haber bekliyorum saat yer felan hiçbirşey bilmiyorum.Bekle bekle çatladım.Sonra saat 2 de Eyüp Çocuk yuvasına gideceğimizi öğrendim.Ulan şans işte Didem msj attı nabıosun bjk'ye gel dedikodu yaparız :) uzundur görüşmüyoruz onlada dedikodularımız birikmişti.Kendisi çok eski arkadaşlarımdan ve samimi bi kardeşim.Yanına gitsem yuvaya gidemem oda yuvaya gelmez diye düşünürken.Bi msj trafiğine girdim apar topar hazırlandım ve saat 1 gibi cevahir önündeydim zavallı didemcim 45 dakika beni beklemişti.Orda durakta hiç tanımadığım bi çocuk beni aradı üstünde ne var felan bi şekilde görüştük otobüs felan laylaylom giderken...

İşte maceramız burada başlıyor.Hapisane gibi bir kapı heryer koca duvarlarla kapalı içerisi görülmüyor.Daha önce hiç gitmediğim için şaşkınca bakıyorum.Didem 5 yıldır anaokulu öğretmeni tecrübesi var tabi çocuk ruhundan anlıyor.Ayaklarımız bir ileri iki geri vaziyette acemice girdik içeriye.
Neslihan adında ki iki kız bizi karşıladı Hoşgeldiniz derken kızların eline yapıştılar.Ben napcağımızı bilmiyordum hani neden geldiniz diye sorsa çocuk göt gibi kalıcam.Ama o minik yavrular alışkın anne baba abi abla hasretini yabancı insanlarla gidermeye çalışmaya :/ Şaşkınlıkdan çıkmaya başlamıştım elimizden tuttular kuytuda minik bir parka götürdüler bizi demirlerde tehlikeli hareketler yaparak bakkk ben ne yapıyorum ilgini çekmek için dercesine bakıyorlardı.Bir diğerinin saçını fazla okşarsan diğeri mutsuz oluyordu.İnsan hangi birisi ile oynayacağını şaşırıyor.Abisinin adı yasin olduğu için beni öpüp kokluyor boynuma bornuma sarılıyordu çocuğun birisi.Gözlerim açılmaya hayatın acı yüzünü biraz daha görmeye başlamıştım bu dakikalarda içimin yarısı gitmek istemiyor bir diğer yarısı buradaki acılara daha fazla dayanamayıp kaçmak gitmek istiyordu.

Not: Bu yazı taslaklarımda kalmış hatıramın gerisini hatırlayamıyorum ama yinede yayınlamak istedim.Birisi ziyaret eder ön ayak oluruz :D

0 yorum:

Yorum Gönder

Blog Hakkında

Her seo uzmanı gibi, okumaya araştırmaya çok vakit ayırıyorum. Söz uçuyor yazı kalıyor tabi, linkedin, facebook, r10.net, whatsapp grupları derken çok farklı platformlarda edindiğim bilgileri tekrar bulmakta zorlanıyordum. Bende blogu bir not defteri gibi kullanıp bildiklerimi, öğrendiklerimi paylaşayım dedim. ( dedim ama ne zaman bulabildim ne enerji. )Umarım bir faydamız olur web alemine.

Top