1.01.2010

Acısıyla Tatlısıyla 2009

2009


Evet tek sayıların uğursuzluğunu kanıtladığı bir seneyi daha geride bıraktık.2005,07 nin berbat geçmesini 09 serisi ile daha da berbatlaştırarak beni çilekeş yaptı.Her geçen gün bir önce ki günün özlemi ile yaşıyoruz .Aslında sürekli geçmişe dönmek istiyoruz.Sebebi belli gelecek karanlık ve daha nice acıları sunucak biliyoruz aslında ama hazırlıksızız.”-Sana iki haberim var biri iyi biri kötü?”diye sorsa birisi hemen kötüden başlamasını isteriz ya hani işte başlıyorum 2009’un benden götürdükleri;

-İş arkadaşım , sevgilimin kankası, dünya tatlısı bir arkadaşımı daha 18 yaşında trafik kazasında kaybettim.Çok kanıma dokundu ağladım.
-Üstüne kriz denk geldi.İşten zorunlu çıkarıldım.Ama yılmadım iş aradım…
-Levent Hamarat adında ki arkadaşım kan kanserine yakalandığı haberini aldım. . .
-Boşlukta debelenirken sevgilim 14 şubatı kutladıktan 3 gün sonra terketti beni ! (şaka gibi.) Üzüldüm umutlarımı yitirdim ve söz verdim kendime askerden gelene kadar kilit vurdum kalbime.Ey aşk 2015 de görüşürüz.
-Bunalımın hızını arttırdığı an çalışamadığım finaller ve akabinde bütünlemeler geldi.60 kiloya düştüm stressten.
-Kız kardeşimin ani evliliği hepimizi maddi manevi olarak gerdi.
-15 yıllık kankamın İngiltereye yerleşmesi beni yanlızlığın kollarından kucağına doğru atıverdi.Tam yanına gidecektim kii…
-Gelen küresel kriz babamın işyerini teğet geçmediğinden.Kariyer planlarım önümüzde ki senelere ertelendi.
-Google ile 2008 de ki baba-oğul ilişkisi 2009 da dilenci-zengin adam ilişkisine döndü.
-Dedemin vefatına hala inanabilmiş değilim.Sanki yaşıyor gibi…
-Eski sevgililerin nişan,düğün,bebek gibi haberleri yaşın ilerlediğini acı şekilde hatırlattı.
-Güldüğüm zaman gözlerimin etrafında ki çizgileri gördüm.Ve gözbebeklerimin içerisinden mutluluk değil acı çıkar oldu.Çok özledim mutlu olmayı gerçekten doya doya gülebilmeyi…
-Yılın son kötü haberi ise Levent Hamarat’ın kan kanserine yenik düşerek beni çilekeş yapmasıydı.

2009 da ki aldığım / yaşadığım / bıraktığım hayırlı şeyler;

-Beni terkeden sevgilimin ayaklı dubaya dönüşmüş olması :=)
-Okulu ite kaka bitirmiş olmam yılın bombası.
-Kardeşimin mutlu evliliği ve evin bi çocuğu olmam ile birlikte hergün annemin biricik yavrusu olmanın vermiş olduğu 15 kilo …
-Beşiktaş’ımızın şampiyon oluşu.
-10 yıllık dost hayatı yaşadığım sigara ile aramızın açılması.En sağlıklı haber.
-Çocuk esirgeme kurumunu ziyaret ettim.22 yıl boyunca yaptığım en hayırlı iş bu oldu.
-İzlediğim bir tv programı,okuduğum bir kitap ve ardından gelen beş vakit namaz beni tüm sıkıntılarımdan arındırdı.Bu sene kendim için bir arpa boyu ilerleyemesemde Rabbim’e olan görevlerimi yerine getirmenin mutluluğu yeter de artar bana…

İnternet Ortamında 2009;

-Google ile olan kankalık bitince kendimi friendfeed,twitter,facebook alemlerine verdim.Yılın son çeyreğinde friendfeed berbat biryer haline geldiğinden twitter ile devam ediyorum sosyal medya ortamına.
-Beni kendine bağlayan ilk üç site şuan farmville,twitter,ekşi sözlük.Onun dışında warez siteler,bloglar,facebook vakit öldürdüğüm diğer mekanlar…Bir ara sözlük yazarı olmayı denedim ama elimin entrysi ile yazar işine karışmayım diyerek istifa ettim..
- Firefox’dan chrome geçişim inanılmaz rahatlattı beni.Torrent dünyasından rapidshare geçişim ise felaket ama idare ediyoruz.
-Blog yazmayı hala öğrenemedim.Ümidim yok benden biblog olmaz :/ ama microblogger olma yolunda emin adımlarla ilerliyorum.
-Etohum girişimci kampına katıldım.İlginç bir deneyim oldu.Bi programcı bi tasarımcı bulduğum an kurucam şirketi geçicem başına vurucam kırbacı =)

(Sanırım bu kadar aklıma gelenler.) Öff yine upuzun çok sıkıcı bi yazı oldu farkındayım.İkizler burcu olmanın kötü yanı meydanı boş bulunca bıdı bıdı susmuyoruz =)


5 yorum

 1. Yasin kardeşim yazılarını beğenerek okuyorum. Gerçekten çok güzel ve özgün yazıyorsun.
  2009 da ki aldığım / yaşadığım / bıraktığım hayırlı şeyler; başlığı adındaki maddeler çok hoşuma gitti. Namaza başlamana çok sevindim. İnşallah Rabbim tüm blogculara ve Muhammed(S.A.V) ümmetlerine hidayet nasip eyler.
  Her yazına yorum yapamasamda her yazını elimden geldiğince okumaya çalışıyorum. 2010 yılı inşallah hepimiz için hayırlı bir yıl olarak hafızalarımızda yer alır. Ve inşallah hayal ettiğin şeyler bir gün gerçek olur. Kal sağlıcakla...

  YanıtlaSil
 2. Enes çok teşekkür ederim aldığım en güzel yorumlardan biri için.Her vakitten sonra dualarım ümmeti Muhammed'in hidayeti için :) İnşallah seninde yeni senen hayırlara vesile olur.Rabbim yar ve yardımcın olsun kardeşim :)

  YanıtlaSil
 3. aldığın kararlar çok güzelde acaba uygulamaya gecebildinmi önemli olan uygulaması ..

  YanıtlaSil
 4. yasin merhaba...
  öncelikle ziyaretin ve youmun için teşekkür ediyorum.. öncelikle bu tür pasta bloglarında ana görsellik hr zaman aynı.. zaten yaptıgım çalışmaları tek tek etiketliyorum fakat herkes bizler gibi pek bilgili değil bu konuda. her çalışmayı sağlı sollu başlık altına aldım ki görsel açıdanda zengin dursun ve arayanlar aradıklarını hemen bulsun. resimlere linklerd everdim ki kolayca ulaşabilsinler diye... pastaperisi.net yaım aşamasında ben yapıyorum fırsat buldukça bir aya kalmaz yayınd aolacak.
  sevgiler
  serap

  YanıtlaSil
 5. @Bilge çok şükür uyguluyorum. önemli olan niyet etmek gerisi geliyor zaten.

  YanıtlaSil

Blog Hakkında

Her seo uzmanı gibi, okumaya araştırmaya çok vakit ayırıyorum. Söz uçuyor yazı kalıyor tabi, linkedin, facebook, r10.net, whatsapp grupları derken çok farklı platformlarda edindiğim bilgileri tekrar bulmakta zorlanıyordum. Bende blogu bir not defteri gibi kullanıp bildiklerimi, öğrendiklerimi paylaşayım dedim. ( dedim ama ne zaman bulabildim ne enerji. )Umarım bir faydamız olur web alemine.

Top