12.31.2009

Mommo (Kızkardeşim)Üzülüyorum… Biliyorum zevkler ve renkler tartışılmaz.Ama olsun ben yine de üzülüyorum böyle güzel filmlerimizin içinde manken,sevişme,argo,şiddet,geri zekalı insan düzeyinde şakalar olmadığından ötürü izlenmeyişine.Oysa çok acı bir gerçek ile karşı karşıya getiriyor hepimizi.Şöyle bir dürtüyor insanı.Sıkı bir ders,gözyaşı ve sımsıcak bir tebessüm bırakıyor ardında.Evet basit bir film o çok bayıldığın görünce ağzında ki salyaları akıtan hatunlar yok… Yok ama dünyalar tatlısı bir Ayşe var.İşte o kız oyuncu kılıklı mankenlere bin basan bir oyunculuk ile hayran bıraktırıyor kendini.Sırf onun mimikleri bakışları ağlayışı konuşması için bile iki kere izlenir bu film.Film içerisinde televizyon dünyasından tanıdığım 3 kişi var ünlü olan.Afişine bakıldığında çekici gelmemişti kabul ediyorum.Hani reklamıda olmadığından pek çok kişi filmin varlığından haberdar bile değildir.Lakin ben “Ağlatan Filmler Kuşağı” adı altında bir koleksiyon yapıyorum sadece beni ağlatan filmlerden oluşan.Bu vesile ile indirmiştim.10 kere izlesem yine yeniden ağlatır beni.Ulan zaten hayatımız dram ama napayım Sevmiyorum sevemiyorum güldürmek için orasını burasını yırtan,bel altı vuran filmleri… Acıların adamıyım sulugözüm duygusalım napayım… Emrah filmleri ile büyüdük daha ne bekliyodun ki?

Konu gerçekte yaşanmış hatta sürekli yaşanan acı bir gerçek.Öksüz çocukların  belirsiz akıbeti.Ve beni en çok etkileyen iki olay; filmin gerçek hayattan alıntı olduğu ve benim de gerçek hayatta gidip ziyaret ettiğim çocuk esirgeme kurumunda nice Ayşeleri nice Ahmetleri görüşümdü.Gerçek hikayeden yumuşatılarak sinemaya uyarlanmış gerçek hikayesi daha yıkıcıymış.Çok detay da vermek istemiyorum.Eğer olur ya hani kafana eserse izlersin spoiler vermeyelim de tadın kaçmasın.Sırf Ayşe için izle derim bu filmi.Pişman olmayacaksın.Bide keşke devamı çekilse en heycanlı yerinde bitirdiler çocukların akıbeti kafamı çok kurcalıyor günlerdir.Bunalıma gircem lan!
Bıdı bıdıyı kes kardeşim film hakkında bilgi ver diyenlere gelsin ;
Fragman  İmdb ( 7.7 / 10 ) EkşiSözlük


Okuyucuya Not:Evet kabul ediyorum güzel bir yazı olmadı.Ee ama ben film eleştirmeni değilim ki güzel kardeşim.Sıkıntımızı belirttik işte.

0 yorum:

Yorum Gönder

Blog Hakkında

Her seo uzmanı gibi, okumaya araştırmaya çok vakit ayırıyorum. Söz uçuyor yazı kalıyor tabi, linkedin, facebook, r10.net, whatsapp grupları derken çok farklı platformlarda edindiğim bilgileri tekrar bulmakta zorlanıyordum. Bende blogu bir not defteri gibi kullanıp bildiklerimi, öğrendiklerimi paylaşayım dedim. ( dedim ama ne zaman bulabildim ne enerji. )Umarım bir faydamız olur web alemine.

Top