3.11.2009

Sözlük Tecrübelerim

99 lı yıllarda başlayan ekşi sözlük formatına yetişemedik.Tabi abi o zamanlar tek bildiğimiz bilgisayar denen şeyden mayın tarlası oynamaktı..
2000 li yıllarda ise internet maceramız sönük geçti çok geç tadabildim sözlük güzelliğini.Farkettiğimde ise geç kalmıştım.Üye olmak yazar olmak neredeyse imkansızlaşmıştı.Ama gerçekten çok makaraların dönmesi her türlü konuda yaratıcı gülmekten yaran esprilerin olması insanın üye olma arzusunu sekiz kat arttırmakta.
Aynen bende bu şekilde gezip dururken,lafmacun.org adında ki eksi sözlük çakması siteye üye oldum aslında neden bilmiyorum ama üye olduktan hemen sonra yazar oldum sözlükde bir özellik vardı girilen entry çok okunursa gelir paylaşımı ve bu sayede para kazanma imkanı sunulmaktaydı.

Peki bu güzel çok hoş bir seçenek gibi değil mi? Evet adam gibi kullanılırsa öyle hatta iki günde 100 ytl sınırını aşan yazarların bile varmış diye kulağıma gelmişti.Ama sözlük ya işte konu popüler olunca hayvan sex,liseli serap gibisinde tamamen porno içerikli seviyesiz muhabbetler dönen entryler girilmeye başlandı.Kimse buna tepki verdimi yada vermedimi bilmiyorum.Onun dışında hz muhabbet.sav diye bir yazar vardı Allah ile dalga geçip insanı sözlük dünyasına küfür ettirmeye zorluyordu.Herşey ile taşşak geçilmesi gerçekten hoş değilmiş diyerek anladım ki sözlük bana göre bir oluşum değil.Gelemem ben böyle şeylere diyerek ayrıldım... İlk sözlük deneyimim bu oldu.Acaba diyorum başlangıç olarak yanlış yerden mi start verdim :)

Neyse sonuç olarak artık e$ki sözlük izleyicisi olarak gülüp eylenicek yazar olamayıp sürünücez...

0 yorum:

Yorum Gönder

Blog Hakkında

Her seo uzmanı gibi, okumaya araştırmaya çok vakit ayırıyorum. Söz uçuyor yazı kalıyor tabi, linkedin, facebook, r10.net, whatsapp grupları derken çok farklı platformlarda edindiğim bilgileri tekrar bulmakta zorlanıyordum. Bende blogu bir not defteri gibi kullanıp bildiklerimi, öğrendiklerimi paylaşayım dedim. ( dedim ama ne zaman bulabildim ne enerji. )Umarım bir faydamız olur web alemine.

Top