3.24.2009

Bir Blogda Olmaması Gerekenler

Bloglar kişilerin özgürce düşüncelerini kişiler ile paylaştıkları hoş şeyler tamam bunu biliyoruz.İçerikler samimi içten akıcı çalıntı olmayan iyi hoş gayet güzel bunuda biliyoruz.Açıkcası profesyonel bir blogda olması gerekenleri biliyoruz.Peki ya olmaması gerekenler nedir diye kendi gözümle bir düşündüm.Her horoz kendi çöplüğünde ötmeli atasözünden yola çıkarak ...


 • Kimse bir bloga dolar doviz,hava durumu,saat,tarih,arşiv,saçma sapan eklenti görmek için girmez.
 • Upuzun yazılarla masallar diyarına da çevirilip insanı uyku moduna sokmamalı.Şunu tıkla buna üye ol beni takip et diye baskı da bulunulmamalı.
 • Özellikle sayfa yenileme kodunu kullanmamalı. (bkz. wolkanca bu konuda neden bilmiyorum ısrarla kullanmakta ve açıkcası bu sebep ile okumuyorum (okuyamıyorum ki)keşke kaldırsa şu kodu =)
 • Bir blogda 3 adet reklamın dışında reklam görürsem exit nerde abi diyorum ceketimi alıp çıkıyorum.Hele pop-up mudur nedir o varsa saniyesinde kapatıyorum.He yoksa efendi efendi girip okuyorum reklama tıklamayıda ihmal etmiyorum..
 • Abi bi yazı açıyorum iğrenç bir yazı tipi onlarca resim sağdan soldan bi sürü özellik heryerde bişey başım dönüyor.Zaten internet yavaş ve sabırsız bir okur var kastırmasana abicim bu kadar mesela Süleyman Sönmez hocamın muhteşem bir blogu var harika okumaktan keyif alıyorum ,temasıda çok güzel ama başımı döndürüyor işte sevmiyorum.
 • Aslında daha çok var tabi de don lastiği gibi uzatmanın alemi yok.Son olarak Bir blogda olmamasını istediğim son şey sanırım yorum kısmında ki ;kelime doğrulama,923521'nin karekökü kaçtır?,insanmısın spammısın?Bunu ispatlamalısın.., gibisinden sorular görünce üşeniyor yazdığım yorumuda delete edip kaçıyorum.
Bunlar benim bir okuyucu gözü ile blogda olmaması gerektiğini düşündüklerim.Olur yada olmaz bu beni bağlamaz bunlar sadece fikirlerim.He sen uyuyormusun buna yoo birşey olmaması gerekiyorsa illa olur biz olması gerekenleri yapmayız =)

6 yorum

 1. Abicim uzun uzun yazmışın ben de sindire sindire okudum...

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim Ufukcum..

  YanıtlaSil
 3. Yüreğine sağlık arkadaşım. Hoş yazmışsın Fakat örneğin wolkancanın yaptığıda kendince taktikler. Onu ona sorsan kimbilir neler çıkartır san:D

  YanıtlaSil
 4. güzel bir konuya değinmişsin. ama şu var ki reklam sayısından daha çok reklamı yerleşimi daha önemli okuyucuyu rahatsız etmemeli.
  ayrıca anasayfası ve gireceğim sayfalar hızlı yüklenmeli ve çok fazla beklememeli okuyucu. bunun içinde tema çok ağır olmamalı ve mümkünse yazıda çok fazla görsel kullanılmamalı. bazen yazıyla alakası olmayan saçma görsel kullananlar var.
  ayrıca bu konuda geçen seneden yazdığım bir yazım vardı. izninle link vermek istiyorum: http://www.bloggerdal.com/2008/03/blounu-unutmam-iin-10-neden.html

  YanıtlaSil
 5. @Erkanca,öncelikle yorumun için teşekkürler..Ben kimseyi yargılamıyorum bu wolkancanın taktiğidir alexa için faydalı bir yaptırımdır.Lakin okuyucuyu rahatsız eden bir durum bence..
  @BloggErdal,Yazını okudum paylaştığın için teşekkür ederim..Daha kurcalarsak birsürü madde çıkarabiliriz.

  YanıtlaSil
 6. Tamamen katılıyorum çok doğru tespit etmişssin:)

  YanıtlaSil

Blog Hakkında

Her seo uzmanı gibi, okumaya araştırmaya çok vakit ayırıyorum. Söz uçuyor yazı kalıyor tabi, linkedin, facebook, r10.net, whatsapp grupları derken çok farklı platformlarda edindiğim bilgileri tekrar bulmakta zorlanıyordum. Bende blogu bir not defteri gibi kullanıp bildiklerimi, öğrendiklerimi paylaşayım dedim. ( dedim ama ne zaman bulabildim ne enerji. )Umarım bir faydamız olur web alemine.

Top