7.05.2008

varikosel ameliyatı hakkında

efendim nacizhane boş kişisel blogumda kendi hastalığımdan bahsetmiştim daha öncelerde.Son zamanlarda google amcamızda varikosel ameliyatı hakkında yapılan araştırmalar doğrultusunda blogumu ziyaret edenler için bu ameliyat hakkında bir kaç madde yazı yazasım geliverdi birdenbire.
  1. Öncelikle korkulacak bi ameliyat değil çükünüzü kesmicekler.
  2. Kasık bölgenizden 3 5 cm bi kesik ile yumurtalığın içerisine girip varikosel sorununu çözücekler
  3. ameliyat 25 30 dakika sürücek zaten narkozun etkisi ile pek birşey hatırlamıyacaksınız.Bayılman ve ayılman bir olcak
  4. Kan dolaşımı yavaşlasın diye buzhane gibi ameliyathanede olcan için çıktığında tirtir titriceksin.Gözünü bi açıcan ne oldu nerdeyim ben gibi soruları sorarken hasta bakıcın oldu da bitti maşşallah diye süper iğrenç bir espiri yapcak ve yeniden bayılcaksın :)
  5. Uzun bir süre yemek vermiyorlar ben 12 gibi ameliyat oldum gece 9 gibi yemek yedim.
  6. Kasıkdaki bandaj ve yumurtalığın hemen altında ki kocaman tampon inanılmaz bir fazlalık veriyor insan bir an önce kurtulmak istiyor yürümenizi işemenizi bile engelliyor.Ben ayakta işemeyi özlemiştim.
  7. Zira işeme ihtiyacı durumunda bi lazımlık veriliyor ve hafif yan yatıp içeri salıveriyorsunuz.Eğer ki yapamazsanız içeri hortum salıyorlar ki bunun olmaması için bol bol dua etmelisiniz.
  8. Varikosel ameliyatı bi gece hastanede geçirildikten sonra artık geçmiş sayılıyor.7 gün sonra dikişler kaynayıp o sargıdan kurtuluyorsunuz.Bu süre içerisinde makineyi çalıştırmamak ta fayda var.
  9. Ameliyattan sonra artık yumurtalıklarda o aşırı uyku kaçıran ağrıdan eser kaymayacağını düşünüyorsanız yanılırsınız :) Ne olursa olsun dikkat etmenizde fayda var slip don giymezseniz gene sarkıntı olup ağrı yapabiliyor.
  10. Eğer sizinde yumurtalığınızda hafif bir ağrı varsa koştuğunuzda genital bölgeniz ağrıyorsa sol yumurtalığınız diğerine göre çok aşağıda hareket ediyorsa ve üst kısmında misket benzeri birşeylere rasladı iseniz acilen ilerlemeden hastaneye başvurun erken teşhiste ameliyat olmadan kurtulma şansınız bulunmakta.

Benden bu kadar efendim herkeze geçmiş olsun gerçekten korkulucak bir durum değil ben ameliyattan sonra çok rahatladım geçen 3 e zorladım ama olmadı :) fazla zorlamamak lazım makineyi sonuçta orjinali kadar güçlü olmuyor.

0 yorum:

Yorum Gönder

Blog Hakkında

Her seo uzmanı gibi, okumaya araştırmaya çok vakit ayırıyorum. Söz uçuyor yazı kalıyor tabi, linkedin, facebook, r10.net, whatsapp grupları derken çok farklı platformlarda edindiğim bilgileri tekrar bulmakta zorlanıyordum. Bende blogu bir not defteri gibi kullanıp bildiklerimi, öğrendiklerimi paylaşayım dedim. ( dedim ama ne zaman bulabildim ne enerji. )Umarım bir faydamız olur web alemine.

Top