7.15.2008

Firefox 3.1 yakinda

Firefox 3.0 henüz yayınlanmışken, Mozilla, Firefox 3.1'in sinyallerini veriyor.
http://www.firefox10.com/images/firefox-on-breast.jpg

Firefox 3 ile büyük başarı yakalayan Mozilla Firefox 3.1 sinyallerini vermeye başladı. Daha önce Temmuz ayının ortasında hazır olacağını duyurduğumuz Firefox 3.1'in ilk alpha sürümünün ip uçları ortaya çıkmaya başladı.. 32 bit Windows, Mac OS ve Linux kullanıcıları için hazırlanan ve "Firefox 3.1a1pre" adıyla Mozilla'nın FTP sunucusunda indirilmeye sunulan "trunk build", ilk alpha sürüme çok az kaldığının sinyallerini veriyor.
Mozilla'nın "Minefield" projesi kapsamında indirilmeye sunulan "Firefox 3.1a1pre" kurulum dosyası, gerçekte Firefox 3.1'in alpha sürümü değil. Minefield projesi kapsamında, gönüllü kullanıcıların ön sürümün geliştirilme aşamasında "trunk build" adı verilen kurulum dosyasını indirmeleri ve yayınlanan sürümü deneyerek eksikleri rapor etmeleri temeline dayanıyor.
"Firefox 3.1a1pre" sürümü, Firefox 3.1 Alpha 1'e beklenenden önce Temmuz ayı ortalarında ulaşabileceğimizin sinyallerini veriyor. Firefox 3.1'de bizleri ne gibi yeniliklerin beklediğini öğrenmek için buradaki linke tıklayabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

Blog Hakkında

Her seo uzmanı gibi, okumaya araştırmaya çok vakit ayırıyorum. Söz uçuyor yazı kalıyor tabi, linkedin, facebook, r10.net, whatsapp grupları derken çok farklı platformlarda edindiğim bilgileri tekrar bulmakta zorlanıyordum. Bende blogu bir not defteri gibi kullanıp bildiklerimi, öğrendiklerimi paylaşayım dedim. ( dedim ama ne zaman bulabildim ne enerji. )Umarım bir faydamız olur web alemine.

Top