7.12.2008

Alexa rank degerini arttirmanin yollari

http://www.cihancepni.com/wp-content/uploads/2008/04/alexa.jpg

Alexanın ne olduğunu bilmeyenler buraya alayım sonra devam edelim okumaya..Önce kendi alexa değerimi 52.bin civarına nasıl getirdiğimi anlatmak istiyorum daha sonra alexa da yükselmek için herkesin kabul ettiği bir kaç maddeyi sizlere okutacağım.Neyse başlayalım ;

alexa'da ki ilk değerim 19.milyon'civarındaydı.ilkönce toolbar kurdum.Siteme widget ekledim.alexa da yüksek değere sahip forumlara link reklamı verdim.Hit alan diğer sitelerime manken,kız resimleri yerleştirdim tıkladıklarında sitemin alexa traffic rank sayfasını ziyaret etmiş oldular böylece alexa dan 2 puan aldım her seferinde.Daha sonra link alışverişlerini çoğalttım ve günde 100k hit aldıktan sonra zaten alexa birden fırladı ama en büyük etken widget,arkadaşlarımın sitemi anasayfaları yapması ve reklam.Şimdi bu konuda prof olan arkadaşların tavsiyeleri de benim yaptıklarımdan farksız olmayacak ama yinede okumanızda büyük fayda var.

 1. Alexa toolbar yükleyin yahut Firefox search status eklentisini yükleyin.Blog sayfanızı girişsayfası yapın(homepage diye geçen dalga).Genellikle en çok kullanılan yöntemdir bu.Arkadaşlarınıza da sitenizi anasayfaları yapması için ricada bulunun
 2. Sitenize Alexa Rank Gösteren Widget Yerleştirin.Ben bunu yaptıktan sonra kısa süre içerisinde bir dünya tık aldım.Bayağı işe yaradı rank yükselmesinde.
 3. Ofis, kafe, v.s. gibi yerlerde çalışıyorsanız giriş sayfanızı kendinize göre ayarlayın.Bunu bir kafede yaptığınızı varsaysak, her gün onlarca hit alırız.Bu da alexa rankmızı etkiler.Tabi tarayıcılarda Alexa Toolbar olucak.
 4. Arkadaşlarınızın Görüşünü Alın Alexa profilinizde arkadaşlarınızın görüşünü alın.Yorumlattırın.
 5. Blogunuzda Alexa’ya yağ çekin.Fazla abartmadan blognuzda Alexa ile ilgili yazılar yazın, ipuçları verin.
 6. Webmaster Forumlarında Adresinizi Bol bol duyurun.Webmasterlarda genellikle Alexa Toolbar yüklü olur.Bu arkadaşlar ne kadar size uğrarsa bu o kadar iyi olur.Webmaster forumlarında imzanızı site alexa sayfanız olarak ayarlayın.Çok mesaj yazmış kişilere para karşılığında imzasına sitenizi eklemesini talep edin
 7. Asya Taraflarındaki Sitelerde Adresinizden Söz Ettirin.Alexa incelemelrine göre en çok Alexa Toolbar kullananlar Asyalılarmış.Çin tarafları falan.Bu da bir fayda tabi =)
 8. Webmaster Araçları Oluşturun.Sitenizde/blogunuzda webmaster araçları oluşturun.Ne kadar çok webmaster uğrarsa o kadar iyi.Genellikle bu insanalrda Alexa Toolbar yüklü olur.
 9. Sosyal İmleme Sitelerini Kullanı.Bu tür sitelerin manyakları olur.Sürekli takip ederler.İlgilerini çeken bir şey olduğunda atlayacaklardır.Bu da işe yarar.
 10. Sitelere Reklam Verin ki ziyaretçi sayınız artsın.Reklam verirken alakasız siteler kullanmamaya özen gösterin.
 11. Seo’yu iyi ayarlayın.Arama motoru optimizasyonunu ne kadar iyi yaparasanız bu size bir o kadar iyi gelir sağlayacaktır.
 12. Forum & E-Mail imzalarnıza Adresinizi Ekleyin. İmzadaki link meraklıları çoktur.Elbet tıklayan olacaktır.
 13. Myspace kullanın.About me gibi kısımlara adresinizi ekleyin, resimli bağlantılar oluşturun.

0 yorum:

Yorum Gönder

Blog Hakkında

Her seo uzmanı gibi, okumaya araştırmaya çok vakit ayırıyorum. Söz uçuyor yazı kalıyor tabi, linkedin, facebook, r10.net, whatsapp grupları derken çok farklı platformlarda edindiğim bilgileri tekrar bulmakta zorlanıyordum. Bende blogu bir not defteri gibi kullanıp bildiklerimi, öğrendiklerimi paylaşayım dedim. ( dedim ama ne zaman bulabildim ne enerji. )Umarım bir faydamız olur web alemine.

Top