7.12.2008

15 adet muhteşem SEO aracı


Checking out your Competition
1- Feed Compare

Senin, FeedBurner beslemelerini kıyaslamak için kullanabildiğin özgür bir ağ uygulaması. Sen, üç diğer beslemeye yukarıya karşı senin beslemelerini kıyaslaması için tutulan kıyaslamayı kullanabilirsin. Senin, yapmak zorunda olduğun herkes, giriş senin beslemenin ismidir, ve sonra senin yarışmacı beslemelerinin ismi

2- Blog Juice Calculator

Diğerinin temel alınan üzerinde senin blogunu kıyaslaman için sana izin veren bir eğlence aletidir:Rss aboneleri, Alexa, ve Technorati sırası ve bağlantılar

3- SEO for Firefox

Firefox için SEO, birçok faydalı pazarlama veri noktasında kolay onun, arama sonuçlarından bir pazarın rekabetçi manzarasının daha çok bir holistic görüşünü doğru aldığını yapmak için çeker. Hem de bu aleti faydalı pazarlama verisinde çekmeye ek olarak veri kaynaklarına bağlantıları sağlar, bundan dolayı sen, veriye daha derin kazabilirsin

4- KeywordSpy

Senin, senin competitrsinin, hangi keyworsu kullanıyor olduğunu bulduğun yardım. En kazançlı anahtar sözcükleri bularak senin MS kampanya gelirini artır.

5- Domain Stats Tool

Bu alet, senin yarışmacının alanlarının verilerinin bütün türünü alman için sana yardım eder. Veriler, Alexa Taffic sırasını kapsar, alanlardan yaşlanır, Dmoz listelemeleri olan insan azmanı WebRank, backlinksten sayar, ve sayfaların sayısı, Google gibi arama motorlarında indeksledi, insan azmanı, Msn vb.i

6- Backtags

Backtags, değerlendirmesi için kullanıcılara izin verir, analiz eder, ve herhangi şekilde önde olan sosyal bookmarking yerlerinde websitenin popülaritesini sayar, etiketlerin, websitesi tanımlar olduğu, websitesi etiket kullanıcı popülaritesine göre sayar olduğu ve kıyaslar olduğu ve yarışmacıları sayar olduğunu tanır.

7- WebSiteGrader

Website sınıf öğrencisi, bir websitenin pazarlayan etkililiğini ölçen özgür bir seo aletidir. O, şeyleri birleştiren bir skoru sağlar, website trafiği, SEO, sosyal popülarite ve diğer teknik faktörleri beğenir. Yazılım, senin yarışmacılarının websitesi için rekabetçi bir analizi sağlayacak.

8- SEO Tool - Rank Checker

Senin, bir URL, anahtar sözcüğe girdiğin bu aleti kullanmak, ve, ne, senin, aramayı beğenecek olduğun motoru arar, ve o otomatik olarak, senin saymalarını kontrol edecek, ve anlatacak. Sen, senin yarışmacıların için saymayı kontrol etmesi için onu kullanabilirsin, ve sana anlatmak.

9- Keyword Difficulty

Sen, bu aleti kullanabilirsin çeşitli alan kontrolü, yükseldiği için Google sayfa sırası ve Alexa sayması olduğu için.

3- Compete

Yer Analytics'in, iki veya daha çok web sitesinin büyümesinde farkı analiz etmesi için özgür bilgiyi sağladığı yarış, yer trafik tarihi ve rekabetçi analyticsi kapsamak; İnternet üzerinde perakendecilerin binlercesinin karşısında müsait terfiiyle ilgili kodların bir listesi; Ve yer-özel güven skorları, küçük verinin yukarısının, yarıştığı ve üçüncü-parti güvenliğinin, baktığını temel aldı.

11- Touch Graph

Websitesin arasında bağlayıcılığın şebekesinin olduğu TouchGraph grafik alet göstermeleri öyle, ilgili yerlerin Google'nin veritabanı ile anlattı. O, senin yerin ve senin yarışmacının yer ilişkilerinin ilginç bir görüşünü verir.

12- Check Your IndexRank

IndexRank, bir algoritmayı kullanan metrik (Daha yüksek, daha iyidir), Google'nin indeksleyen verisinde bir websitenin indeksleyen oranını kararlaştırmak için temel alan bir 0-10'dur. O, kendisinde senin yerinin, indeksleniyor olduğu oranı ölçer, hangisi hem de, kendisinde büyüyor olduğu orana çevirir.

13- Xinu Returns

Senin yerinin, popüler arama motorları, sosyal bookmarking ve diğer yer verilerinde ne kadar iyi yapıyor olduğunu bul. Kontroller, Backlinks olan PageRank, sayfalar, saymalar ve daha çok indeksle.

14- SeoDigger

Sen, senin yarışmacı anahtar sözcüklerini analiz etmesi için bu aleti kullanabilirsin, ve hangisinin olabildiğini bilmek, Google veya MSN'de verilmiş bir alanı bulurdun.
Etiketler: "iyinet webmaster forumu 2008 seo yarışması", alexa, Backtags, Compete, domain, google, keyword, msn, pagerank, Seo, Seo Nedir, seo tool, seo yarışması, SeoDigger, website
alexa, Backtags, Compete, domain, google, keyword, msn, pagerank, Seo, Seo Nedir, seo tool, seo yarışması, SeoDigger, website


2 yorum

Blog Hakkında

Her seo uzmanı gibi, okumaya araştırmaya çok vakit ayırıyorum. Söz uçuyor yazı kalıyor tabi, linkedin, facebook, r10.net, whatsapp grupları derken çok farklı platformlarda edindiğim bilgileri tekrar bulmakta zorlanıyordum. Bende blogu bir not defteri gibi kullanıp bildiklerimi, öğrendiklerimi paylaşayım dedim. ( dedim ama ne zaman bulabildim ne enerji. )Umarım bir faydamız olur web alemine.

Top